تبلیغات در اینترنتclose
مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی

زمان جاری : یکشنبه 05 خرداد 1398 - 11:38 قبل از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 12
نویسنده پیام
topwebb آفلاین

ارسال‌ ها20
عضویت29 /8 /1397
مرکز مشاوره و کلینیک روانشناسی
کلینیک روانشناسی

مواجه با شکست عشقی

عشق عبارت است از آرزوی شادی و علل آن برای دیگران. اساس این است که همه می‌خواهند شاد باشند، بنابراین، این خواسته جهانشمول و بدون شرط است. عشق شامل ویژگی حساس بودن نسبت به نیازهای دیگران است و اشتیاق اینکه در ایجاد شادی برای آنها مشارکت کنیم. این می‌تواند شامل همه افراد باشد بدون در نظر گرفتن ارتباط آنها با ما و آنچه آنها انجام داده‌اند و اینکه انتظار جبران نداشته باشیم. عشق عظیم‌ترین منشاء شادی است و بدون شک یکی از قدرتمند ترین احساساتی که در ذات وجودی هر انسان قرار دارد عشق است. هدیه ای از طرف پروردگار به مخلوقات خود که همانند هر چیزی در جهان هستی می تواند جنبه های مثبت و منفی برای انسان ایجاد کند.

عشق همانطور می تواند باعث ایجاد شادی،آرامش و حس خوشبختی و انگیزه در شما باشد، در نقطه مقابل می تواند تبدیل به آزاردهنده ترین احساس زندگی تان شود. دوست داشتن و فراتر از آن عشق بصورت ذاتی ماهیتی مثبت دارد اما رفتار در صورتی شما نگرش و رفتار مناسبی در قبال آن نداشته باشید می تواند اثراتی زیان بار برای شما و طرف مقابلتان ایجاد کند.
هنگامی که شما رابطه عاطفی را بهم زده اید یا طرف مقابل تان شما را طرد کرده است تنها چیزی که برایتان باقی می ماند خاطرات و عادت ها و روند سابق زندگی شماست که فاصله گرفتن از آنها باعث ایجاد حس ترس و از بین رفتن اعتماد به نفس در شما می گردد و فکر کردن به اینکه زین پس چگونه باید بدون معشوق تان زندگی را ادامه دهید شما را فلج خواهد کرد. اگر سریعا دست بکار نشوید ممکن است اثرات مخربی گریبان گیر شما شود. اینجاست که هر فرد برای بلند شدن از زیر این آوار فرو ریخته بر روی خود نیاز به راهنمایی و انجام دادن راهکارهایی از سوی افرادی است از خارج از گود این رابطه بوده اند.
ما در این مطلب می خواهیم به چند راهکار زودبازده اشاره کنیم که رعایت آنها باعث ایجاد از بین رفتن این اثرات زیان بار در شما شده و به شما قدرت مواجهه با شکست عشقی را خواهد داد.همه می دانند که پایان دادن به یک رابطه ی عاطفی کار بسیار دشواری است با از دست دادن شریک زندگی باعث ایجاد ناراحتی و حس ترس در افراد می گردد .چه شما رابطه ی خود را تمام کرده باشید و چه طرد شده باشید قطعا دلیل محکمی برای بوجود آمدن این مساله وجود داشته است که برای یک یا دوطرف رابطه آزار دهنده بوده است تا حدی که باعث از بین رفتن حس علاقه در او شده در نتیجه برگشتن به رابطه یا درخواست شانس مجدد شاید منجر به ادامه ی رابطه شود اما هیچگاه دیگر نمی توانید شرایط آرمانی را تجربه کنید و این باعث نابودی حس اعتماد به نفس در شما خواهد شد. در این شرایط بهتر است که خودتان را کنترل کنید. قبل از هر درخواستی از او به این فکر کنید که آیا آنچه شما را ناراحت کرده از دست دادن یک شریک زندگیاست یا خود آن فرد؟ این دو تفاوت زیادی با هم دارند. اگر شما تنها از ترس تنها شدن است که نمی خواهید از او جدا شوید، بهتر است کمی عمیق تر فکر کنید. مطمئنا شما تنها نخواهید ماند و طرف مقابل تان هم تنها نیمه گمشده زندگی تان نبوده است، پس حالا که رابطه تان به اینجا کشیده، بهتر است که از او شانس دوباره ای نخواهید.
جمعه 30 فروردین 1398 - 23:34
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


آموزش و پرورش مرغ گوشتی آموزش و پرورش مرغ تخمگذار آموزش و پرورش بوقلمون گوشتی آموزش و پرورش کبک و قرقاول