تبلیغات در اینترنتclose
وکیل پایه یک دادگستری

زمان جاری : یکشنبه 24 شهریور 1398 - 2:27 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 10
نویسنده پیام
topwebb آفلاین

ارسال‌ ها25
عضویت29 /8 /1397
وکیل پایه یک دادگستری


وکیل املاک

باگذشت زمان و تغییر اوضاع و احوال و همچنین رشد اقتصادی، صنعتی و تکنولوژی ، روابط اجتماعی انسانها نیز از ساده ترین شکل به پیچیدگی بسیاری رسید.
هرجا که رابطه ای اجتماعی بین انسانها با محوریت اشیا یا مسائلی که ارزش مالی یا معنوی دارند وجود داشته باشد، قطعا بستر بوجود آمدن مشکلات و مسائل حقوقی خواهد بود. به همین جهت امروز ما شاهد مسائل بسیار متنوع و متفاوت حقوقی مانند( کیفری، مدنی، ملکی و ارضی، خانواده، مطالبات عمومی،ثبتی، ارث و…)هستیم و در نتیجه این مسائل حقوقی اختصاصی وکیل متخصص حوزه ی خود را می طلبد.
بنابراین حرفه ی وکیل پایه یک دادگستری امروزه حرفه ای تخصصی شده است و هر وکیلی در کنار اطلاعات عامی که دارد باید در حوزه ای خاص تخصص داشته باشد پس استفاده از لغاتی مثل وکیل ملکی یا وکیل املاک ناظر بر تخصص وکلا در حوزه های ملک و املاک است. بنابراین پیشنهاد می شود برای حل مشکلات حقوقی ملکی خود به وکیل املاک مراجعه کنید.
همانگونه که در بالا توضیح داده شد برای مشاوره ی بهتر و اینکه مطمئن شوید شخصی پرونده ی شما را در دست دارد که در زمینه ی ملک و املاک تخصص و تجربه ی کافی دارد باید یقین حاصل کنید که دارید از یک وکیل ملکی متخصص کمک می گیرید.دادخواست چک


به طور کلی چک سند یا برگه ای است که طی آن فردی که چک در اختیار اوست می تواند از طریق آن اقدام به برداشت وجه از فردی که چک به نام اوست کند.
در چکی که در دست فرد است باید اطلاعاتی همچون محل و تاریخ صدور (ناظر به ذکر روز، ماه و سال است که مطابق قانون صدور چک می‌تواند وعده دار باشد) قید شده و همچنین امضا یا اثر انگشت صادرکننده باید وجود داشته باشد. مبلغ قابل پرداخت نیز باید مشخص باشد.
در صورتی که حساب فرد صادرکننده چک حاوی مبلغ کافی نباشد چک برگشت خورده و به طور معمول فردی که دارنده چک است اقدام به مطالبه وجه چک خواهد کرد.
روش های متفاوتی برای وصول وجه چک وجود دارد که یکی از آن ها چک برگشتی حقوقی است. هنگامی که یک چک صادر می‌شود فرد دارنده چک این امکان را دارد تا وجه آن را از هر یک از مسئولان چک مطالبه کند. که این مسئولان عبارتند از: صادرکننده، ظهرنویس و ضامن.
این بدان معناست که همگی این افراد در برابر پرداخت وجه چک به یک اندازه مسئول هستند.
در این روش دارنده چک با مراجعه به دادگاه حقوقی و ارائه دادخواست چک و پرداخت هزینه دادرسی نسبت به وصول وجه چک و خسارت آن مبادرت می ورزد.
یکی دیگر از مسائلی که در مطالبه وجه چک باید به آن توجه کرد، تعلق خسارت تاخیر تادیه در صورت دیر کرد در پرداخت آن است؛ بدان معناست که علاوه بر آنکه وجه چک در دست فرد باید مطالبه شود بلکه زمان دیرکرد آن نیز محاسبه شده و به ازای آن نیز خسارتی به فرد پرداخت خواهد شد. خسارت تأخیر تأدیه ضرری است که فرد مدیون در اثر خودداری از ادای دین مالی به طلبکار در زمان مشخص شده، به این شخص وارد می‌‌‌شود. از این رو در صورتی که فرد طلبکار یا دارنده چک در دادخواست خود مطالبه خسارت تاخیر تادیه را طلب کند دادگاه نیز از تاریخی چک برگشته خورده است، بر اساس نرخ تورم موجود در جامعه صادر کننده چک را محکوم به پرداخت خسارت و ضرر ناشی از دیرکرد می کند.

چهارشنبه 02 مرداد 1398 - 00:42
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


آموزش و پرورش مرغ گوشتی آموزش و پرورش مرغ تخمگذار آموزش و پرورش بوقلمون گوشتی آموزش و پرورش کبک و قرقاول