زمان جاری : دوشنبه 01 بهمن 1397 - 5:08 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 432
نویسنده پیام
admin آفلاین


ارسال‌ ها354
عضویت24 /9 /1391
سن: 35
شناسه یاهو
تشکرها24
تشکر شده379
بیماری های قناری و راه های درمان انها
چنانچه از قناری خود به روش درست مراقبت به عمل آورید و از راهنمایی کارشناسان خوب بهره بگیرید و پیشگیری نمایید قناری شما کمتر دچار بیماری می شود.


یکی از بیماری های شایع قناری سرما خوردگی می باشد و علت ان قرار گرفتن پرنده در کوران هوا است که شدت این بیماری در پرندگان فرق می کند گاهی پر ها سیخ سیخ شده و پرنده پوش می کند و خیلی ناراحت و نا ارام می باشد و اشتها به خوراک ندارد.گاهی این بیماری به گلو و برنش ها رخنه کرده و ایجاد خس خس و ناراحتی در شش ها پیدا می شود.اگر چنین حالتی برای قناری پیش امد چند قطره از مایع تنتورید در ظرف اب قفس بریزید و قفس را در جای مناسب قرار دهید تا بهبودی حاصل شود.

بیماری نیوکاسل -این بیماری شبیه بیماری برونشیت است و یک نوع بیماری مرغی است که بسیار مسری است قناری مبتلا سرش گیج می رود و می چرخد و حالت فلج به پرنده دست می دهد و سر انجام پرنده بیمار می میرد.

بیماری برونشیت که از نوعی ویروسی است و به سرما خوردگی ربطی ندارد.پرنده،مبتلا به سرفه شده و نفس کشیدن برایش دشوار می گردد چنانچه از بینی و چشم قناری آبریزش دیده شود دیگر امیدی به زنده بودنش نیست ولی اگر در اغاز بیماری باشد می توان با دستور پزشک از آنتی بیوتیک مانند اورماسین استفاده نمود در نتیجه پرنده درمان و رو به بهبودی می رود.

بیماری دیگری به نام اویان از باسیل توبرسل به وجود می اید که پرنده الوده به ان میکروب، خیلی نا ارام و به زودی گوشت های روی سینه اش از بین می رود بر زمین می افتد و سر انجام می میرد.

بیماری دیگری به نام پاراتیفویید که یک بیماری عفونی و چرکی است و در زمان اندکی قناری را می کشد گاهی این بیماری مانند سرماخوردگی زمانی طول می کشد و ازنشانه های ان ابریزش سبز رنگ می باشد.

بیماری دیگری به نام اورنی توسیس که بیشتر پرندگان از این بیماری رنج می برند و به آن دچار می شوند به ویژه طوطی ها که به ان پستی تاکوسیس می گویند این بیماری ممکن است به انسان نیز سرایت کند چون این بیماری خطر ناک است باید به پزشک پرندگان مراجعه شود در این حالت قناری در گوشه ای از قفس می نشیند و چشم های خود را می بندد و از حرکت و پر زدن خودداری می کند و بسیار محزون به نظر می اید که این بیماری در پرنده همراه با اب ریزش و مدفوع آبکی است.


بیماری لامیز-این بیماری در قناری های بزرگتر مانند یورکشایر دیده می شود که یک نوع بیماری کیستی است که این کیست ها بیشتر در انتهای بال ها و سایر نقاط بدن پرنده رسوخ می کنند و مانند شته در زیر پوست پرنده دیده می شود پرنده تلاش می کند با نوک انها را بکند و در اثر کندن پرها این کیست ها نمایان شده و به زمین ریخته می شوند و بدین ترتیب خود پرنده پاک سازی را در بدن خود انجام می دهد و چندان خطری پرنده را تهدید نمی کند.

بیماری گوارشی-این بیماری برای پرنده ناراحتی های زیادی ایجاد می کند برای درمان ان دو سه قطره پارافین روی دانه هایش بریزد تا بهبودی حاصل نماید.

غش کردن-گاهی قناری ها هم غش می کنند.نشانه ان صدای های ناهنجار مانند جیرجیر کردن بال و پر زدن و سپس افتادن به روی زمین است در این حالت قناری را به حال خود رها کنید پس از زمانی به حال طبیعی بر می گردد و این زمان یک یا دو دقیقه طول می کشد.

گاهی حالت غش در زمان اب بازی و حمام گرفتن به پرنده دست می دهد که باید از حمام گرفتن پرنده جلوگیری و با اسپری اب ولرم به ان بپاشید.

چناچه قناری شما دچار اسهال شد می توان کمی پودر کربونات بیسموت روی نان و شیر ریخت و به پرنده داد پس از مدتی مدفوع پرنده به حال طبیعی بر می گردد.دوشنبه 31 فروردین 1394 - 11:57
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :


آموزش و پرورش مرغ گوشتی آموزش و پرورش مرغ تخمگذار آموزش و پرورش بوقلمون گوشتی آموزش و پرورش کبک و قرقاول